Liitu uudiskirjaga
Uno Loop paremad laulud 2CD

UNO LOOP esitab neil kahel plaadi oma laulude paremikku. Kõrvuti tänapäevasemate tõlgendustega kõlavad autentsed esitused 60ndaist ja 70ndaist – aegadest mil Loop kujutas endast midagi enamat, kui tänased raadiotabelite juhtartistid. Teda kuulasid kõik põlvkonnad, mitte teatud ringkonnad, ja nii aastakümnete, mitte pelgalt kuude kaupa. „Mis värvi on armastus“, „Päiksepoolsel tänaval“, „Septembrikuu päevad“, „Sinilind“, … nende laulude sõnu teadsid isad, pojad ja vanaisad samuti. Sünnipäevalauas või suguvõsa kokkutulekul võeti tihti laul üles ning sel ajastul kuulusid Loobi lood kohustusliku repertuaari hulka. Eesti populaarsemate ajakirjade sekka tungis Eesti Looduse kõrval lauluvihik Laulge kaasa!, ja nii lauldigi, mängiti lõõtsa või klaverit või kitarri kõrvale ja lapsed lõid pottidel-purkidel trummi.
Loobist ei saa rääkida kui seltskonnamuusikust. Tema pärusmaa on sving, heatasemeline vokaaljazz, maailma estraadiklassika ning brasiilia rütmid. Oli ju Uno see mees, kes tänagi maailmas ülipopulaarse bossanovameistri Antonio Carlos Jobimi loomingu eestlastele koju kätte tõi. See oli tolle aja moodne muusika ning tänaseks on selgunud selle moe ajatus.

Laulutegijana on Loop ka ise arvestatav tegija: „Isad ja pojad“, „Kamina ees“, „Veel“, „Milleks?“ kuuluvad kahtlemata Eesti kerge muusika klassika hulka. Uno Loop ei ole ka vanemas eas latti allapoole lasknud. Selmet tolategemisega raha teenida ja tähelepanu võita, valib ta hoolikalt oma ülesastumisi. Üha uued kuulajad ei hinda Loopi mitte lapsepõlvenostalgia või vanemate räägitud legendide põhjal.
Korduvalt on armastatud spekuleerida, kas avatud maailmas oleks Loop suutnud konkurentsi pakkuda Frank Sinatrale ning teistele laia maailma estraadilegendidele. Sellele küsimusele jääb vastus saamata. Nii ta ongi meie oma Uno Loop, esitades enda ja oma sõprade Uno Naissoo, Kustas Kikerpuu, Arne Oidi, Hans Hindpere ja paljude teiste lugusid. Ja helge energia, mida väsimatust Uno Loobist kiirgab, soojendab kindlasti veel paljude põlvkondade hingi.

OSTA PLAAT