Liitu uudiskirjaga
Dynamite Vikings Meaning of the Party

The Dynamite Vikings alustas tegevust Kopenhaagenis 1998. aasta kevadel ja nad püstitasid endale eesmärgi esitada eksperimentaalset originaalloomingut, milles tihedalt läbi komponeeritud muusika kohtub vaba improvisatsiooniga. Trio debüüt toimus 1998. aasta Jazzkaarel.

 

Üliaktiivne Jaak Sooäär on viimastel aastatel suutnud Eestis jazzielu kohe mitme pügala võrra nooremal tiival elavdada (jazziklubi ürituste ja jazzikõrgõppe edendamisega), talle osaks saanud ka mitmed asjakohased tunnustused.

Thommy Andersson on 1973. aastal Örebro’s sündinud rootsi bassist, kes 1995 kolis elama Taani, olles enne seda mõnda aega elanud ka Hispaanias. Muusikas ulatub tema ampluaa bopist popini ja avangardist klassikani – kõik, millel pisutki pistmist jazziga, mahub Anderssoni musitseerimisareaali. Thommy Anderssonile endale meeldib oma mängustiili iseloomustada sõnadega “soe ja puidust”, osutades sellega impulssidele, mille ta on saanud rootsi rahvamuusikast.

Trummar Karsten Mathiesen peab ennast kõigepealt visuaalkunstnikuks ja alles seejärel muusikuks. Kopenhaageni Kuningliku Konservatooriumi haridusega trummari motoks on “kõik on muusika ja muusika on kõik”.Tal on muu hulgas ühe-mehe-projekt Kalle Worldtour, kus ta mängib kõiki instrumente ise. Sellesse show’sse võib kuuluda Itaalias tänaval salvestatud koerahaukumised, publikule sämpleriga tagasi peegeldatu plaksutamine, kõiksugused heli ja hääled...